درباره ما


سپاس آفریدگار منان را که توفیق اعطا فرمود تا موسسه فکرنو با نیم‌قرن فعالیت در حوزه نشر و فروش کتاب، این افتخار را داشته باشد تا قدمی هرچند کوچک در راستای اعتلای فرهنگ و ادب این مرز و بوم بردارد.
این موسسه فعالیت خود را از اواخر دهه چهل در حوزه ادبیات، هنر، تاریخ و علوم دانشگاهی با نام انتشارات رَز آغاز نموده و با انتشار بیش از سیصد عنوان کتاب تا اوایل دهه شصت به کار خود ادامه داد؛ بنا به دلایلی با وقفه‌ای سی ساله انتشار کتاب را کنار گذاشته و صرفاً در حوزه کتابفروشی ادامه فعالیت داشته باشیم؛ در ابتدای دهه ۹۰ مجدد تصمیم به احیای نشر ولی اینبار صرفاً در حوزه تخصصی معماری گرفتیم که ماحصل کار کتاب‌هایی است که در سایت قابل مشاهده است.
در سال ۹۷ انتشارات ارزشمند علم معمار با پانزده سال سابقه بسیار درخشان در حوزه انتشار کتابهای تخصصی معماری و شهرسازی به مجموعه‌ی موسسه فکر‌نو اضافه شد که ماحصل کارنامه این انتشارات را نیز در این بخش آثار منتشره علم معمار ملاحظه می‌فرمایید. همچنین کتابفروشی شعبه خیابان انقلاب با دارا بودن بیش از ۳۰۰۰ عنوان کتاب تخصصی در رشته‌های معماری و شهرسازی، یکی از کامل‌ترین آرشیوهای ممکن را در این حوزه‌ها داراست و پذیرای علاقمندان این رشته‌ها می‌باشد.